Szafa chłodnicza

W gastronomicznej szafie chłodniczej możesz przechowywać produkty oraz gotowe dania w odpowiednio niskiej temperaturze. Zależnie od rodzaju chłodzenia, istnieje mniejsza lub większa możliwość ustawienia temperatury dla poszczególnych poziomów wnętrza oraz zastosowanie innych indywidualnych ustawień, które mogą być przydatne właśnie w Twojej branży.

Jaką szafę chłodniczą warto wybrać z naszej bogatej oferty?

Zależnie od przeznaczenia danej szafy chłodniczej, należy tak dobrać model, aby pomieścił wszystko, co należy przechowywać w warunkach chłodniczych. Znaczenie ma tutaj między innymi zużycie energii elektrycznej, dlatego nie należy decydować się na urządzenie znacznie większe niż faktycznie potrzebujesz. Porządek we wnętrzu chłodziarki zachowasz dzięki specjalnym półkom i pojemnikom, a tym samym optymalnie wykorzystasz całą przestrzeń.

Spośród wielu rozwiązań dostępnych w naszej hurtowni gastronomicznej, możesz wybrać między innymi:

  • szafę chłodniczą standardową – urządzenie z drzwiami całkowicie zabudowanymi, bez przeszkleń charakterystycznych dla witryn; dodatkowym udogodnieniem może być na przykład samozamykacz drzwi,

  • szafę chłodniczą przeszkloną – pełni ona często funkcję wysokiej witryny w lokalach do eksponowania ciast, deserów, napojów; charakteryzuje się przy tym odpowiednią wydajnością, nie ustępując w efektach standardowym chłodziarkom,

  • szafę chłodniczo-mroźniczą – urządzenia kilkudrzwiowe, w których jedna część to komora mroźnicza; za mrożenie w zależności od modelu, odpowiadać mogą między innymi specjalne ruszty mrożące od dołu i od góry.

Nowoczesne urządzenia mogą pracować bez zakłóceń w temperaturze otoczenia do niemal 40oC, zapewniając stały poziom chłodzenia poszczególnych komór.

Urządzenie chłodnicze do gastronomii Białystok

Chłodzenie wymuszone w solidnych szafach chłodniczych

Za odpowiednio niską temperaturę we wnętrzu współczesnych szaf chłodniczych odpowiada dynamiczny układ chłodzenia, odpowiedzialny za tak zwane chłodzenie wymuszone. System ten rozprowadza szybko i równomiernie chłodne powietrze, dlatego już w momencie włożenia produktów rozpoczyna się ich chłodzenie. W parze z tym udogodnieniem idzie mechanizm zatrzymania wentylacji, gdy otwierane są drzwi szafy chłodniczej.

Przy układzie chłodzenia dynamicznego uruchomiony zostaje również proces, który zapobiega dostawaniu się ciepłego powietrza z zewnątrz do komory chłodzącej po otwarciu drzwi. Pozwala to oszczędzać energię i zachować niską temperaturę umieszczonych w komorze produktów. Zależnie od modelu możesz liczyć również na inne zaawansowane funkcje, które sprawdzą się w twoim lokalu, na przykład automatyczne odparowanie skroplin.

Wygoda użytkowania szafy chłodniczej z oferty Daito w Białymstoku

Dobierając asortyment do naszej hurtowni gastronomicznej myślimy przede wszystkim o użytkownikach. Tak jest również w przypadku każdej szafy chłodniczej – dbamy, aby poszczególne modele miały wygodne profilowane uchwyty, czytelne wyświetlacze, rozsądnie zagospodarowane wnętrze.

Nasze realizacje w Białymstoku i innych miastach to wielu zadowolonych Klientów. Dołącz do tego grona, z przyjemnością nawiążemy współpracę.

Zastanawiasz się nad otwarciem restauracji, baru?
A może jesteś już właścicielem lokalu gastronomicznego? Zapraszamy do nas….

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i współpracy.

TOP